chiragra امنیت کارگر استانی اصفهان

chiragra: امنیت کارگر استانی اصفهان کارگری کارگران اصفهان مشکلات کارگران

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری انتقاد تند محمد حاتمی از واکنش‌ها غیرحرفه ای بازیگر تئاترش

به گزارش بانی فیلم، نمایش «دیگری» به نویسندگی و کارگردانی محمد حاتمی یکی از تئاترهایی است که از آخرهای تیرماه در تالار حافظ روی صحنه رفته هست. خسرو شهراز یکی ا

انتقاد تند محمد حاتمی از واکنش‌ها غیرحرفه ای بازیگر تئاترش

انتقاد تند محمد حاتمی از واکنش‌ها غیرحرفه ای بازیگر تئاترش

عبارات مهم : تئاتر

به گزارش بانی فیلم، نمایش «دیگری» به نویسندگی و کارگردانی محمد حاتمی یکی از تئاترهایی است که از آخرهای تیرماه در تالار حافظ روی صحنه رفته هست. خسرو شهراز یکی از بازیگران مهم این نمایش است که یکی دو شب گذشته به دلایلی قهر کرد و حاتمی نمایش را به احترام تماشاگرها تعطیل و از آنها عذرخواهی کرد. حاتمی در این باره به بانی فیلم گفت: من فکر می کنم به احترام تماشاگران باید بابت اتفاق پیش آمده عذرخواهی می کردم.

وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که آیا بازیگر دیگری را جایگزین وی نکردید هم بیان کرد: من در یک نمایشی این کار را کردم و بازیگر دیگری را جایگزین کردم. البته به این خاطر که جهت بازیگر اتفاقی افتاده بود که نتوانست خود را به اجرا برساند. یعنی بازیگر در نمایش پیشینم به خاطر سیلی که در جاجرود اتفاق افتاد و بزرگراه بسته شد، نتوانست خودش را به اجرا برساند و من هم مجبور شدم منشی صحنه کار را جایگزین آن بازیگر کنم تا نقش را به جای او بخواند. باز هم اتفاقاتی از این دست افتاده هست. به عنوان مثال در یکی از نمایش های آقای بیضایی حمید فرخ نژاد ناراحتی قلبی پیدا کرد و نتوانست اجرا را ادامه بدهد. از این اتفاقات گاهی جهت بعضی نمایش ها رخ می دهد. ولی هنگامی که یک بازیگر در روزهای نهایی نمایش، غیر اخلاقی کار را ترک می کند، دیگر نمی توان کاری کرد. در مورد آقای شهراز هم مسئله و یا اتفاقی برایشان پیش نیامده بود. خودشان کار را ترک کردند و به نظرک عمل غیر اخلاقی و غیر حرفه ای انجام داد.

انتقاد تند محمد حاتمی از واکنش‌ها غیرحرفه ای بازیگر تئاترش

وی همچنین افزود: البته بار اولشان نیست که این کار را کرد و من شنیده ام که پیش از این هم این کار را انجام داده است و من هم جهت ۱۰ شب باقی مانده کاری نمی توانستم انجام بدهم. من اعتقاد دارم این کار نه تنها توهین به همکارانشان هست، با این کار به ساحت تئاتر و تماشاگر تئاتر هم توهین کرد. بنابراین با رفتن او ۱۰شب اجرا کنسل شد و عمل بسیار غیر اخلاقی بود. من با بازیگران بسیار با سابقه تری از ایشان تاکنون همکاری داشتم. به عنوان مثال با زن گلاب آدینه و یا استاد مشایخی که استاد در یک کاری جهت من نریشن گفت و به قدری به کار متعهد بود که جهت من دنیایی ارزش داشت و هر لحظه در خاطرم هست. با زن آدینه و یا زن سعادت هم که جزو پیشکسوتان این عرصه هستند کار کردم که بسیار حرفه ای و با اخلاق و متعهد کار کردند. ولی متاسفانه آقای شهراز خیلی راحت به خاطر پرسشها مالی کار را ترک کردند.

البته من توقع داشتم که سریعتر از موعد مقرر تسویه حساب کند. با توجه به شرایط مشکل که جهت تئاتر ما حاکم است و پرسشها جامعه باید مردم به سمت تئاتر بیایند. آن هم در شرایطی که سالن های شخصی و تعدد سالن ها وجود دارد، یک کار سالم را روی صحنه ببری و کاری کنی که مردم از دیدن آن لذت ببرند و راضی باشند و بتوانی مردم را به سالن ها بکشانی کار بسیار مشکل هست. بنابراین اصلا باورم نمی شد که آقای شهراز در چنین شرایطی این کار را انجام بدهند و غیر حرفه ای واکنش‌ها کنند.

حاتمی که آخرین سریالی که روی آنتن داشت، سریال «هاتف» بود، راجع به دلایل کم کاری اش در تلویزیون هم توضیح داد: البته من بعد از سریال «هاتف» دو سریال دیگر بازی کردم که در نوبت پخش قرار دارد. سریال «کوله پشتی» به کارگردانی خبر صابری و تهیه کنندگی نعمت چگینی و سریال «بچه های گروهان بلال» به کارگردانی عبدالرحمان شلیلیان و تهیه کنندگی عزیز علیزاده که هنوز پخش نشده اند که فکر می کنم در مراحل نهایی تولید قرار دارند و کارهای فنی ارزش در حال انجام هست. در حال حاضر هم قرار است تا چند روز آینده به تیم یک سریال و یک سینمایی ملحق شوم که ترجیح می دهم در این باره صحبتی نکنم. تا هفته اینده همه چیز قطعی می شود و زیاد می توانم توضیح بدهم و فکر می کنم غیر حرفه ای است که راجع به این دو کار حرفی بزنم.

به گزارش بانی فیلم، نمایش «دیگری» به نویسندگی و کارگردانی محمد حاتمی یکی از تئاترهایی است که از آخرهای تیرماه در تالار حافظ روی صحنه رفته هست. خسرو شهراز یکی ا

واژه های کلیدی: تئاتر | سریال | نمایش | سریالی | بازیگر | بازیگران | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog