chiragra امنیت کارگر استانی اصفهان

chiragra: امنیت کارگر استانی اصفهان کارگری کارگران اصفهان مشکلات کارگران

گت بلاگز یزد روحانی شایستگی سیاست‌ورزی در جامعه بشری را ندارد لیکن اهل تجربه نیست

حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان در یزدگفت:شخصیتی که اهل تجربه نباشد، ملت خود را به زمین می‌زند.

روحانی شایستگی سیاست‌ورزی در جامعه بشری را ندارد لیکن اهل تجربه نیست

به گزارش خبرنگار گروه استان های گروه تحریریه سایت جوان از یزد؛ حجت الاسلام پناهيان از اساتيد حوزه و دانشگاه با اشاره به اينكه بعضی القابی كه قشر حزب اللهی داده میشود، سوءتفاهم های ناشی از برداشت نادرست از دين هست، گفت: برطرف اين سوء تفاهم ها جناح كشی های باطل را در كشور از بين می برد.

حجت الاسلام علیرضا پناهیان در جمع دانشجویان دانشگاه یزد با اشاره به اینکه دچار یک مسئله بزرگ در ادبیات انقلابی، دینی و سیاسی خود هستیم، اظهار داشت: این ادبیات متعلق به ما نیست به همین علت نیز سوءتفاهم های بزرگی ایجاد کرده است.

عبارات مهم : سیاسی

وی عنوان کرد: دین با یک ادبیات خاص صحبت می کند ولی آن عده ای که این ادبیات را ترک کرده اند و با ادبیات دیگری صحبت می کنند، می خواهند با همین ادبیات از دین دفاع کنند که البته ناموفق است.
پناهیان با اشاره به اینکه مفهوم ارزش و استفاده از کلمه ارزشی از جمله همین غلط های هست، افزود: ما با کلمه ارزش مأنوس شده است ایم در حالی که این کلمه نخستین بار به وسیله غربی ها وارد شد ولی هیچ معادل قرآنی ندارد و هیچ یک از ما نیز پیگیری نکرده ایم که ارزش یعنی چه، فقط بر سر زبان ها افتاده و اگر امروز با این ادبیات صحبت نکنیم، متأسفانه مردم هم نمی توانند درک درستی از معنا و مفاهیم داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: آنها به ما گفتند نیروی ارزشی تا به خودشان بگویند نیروی واقع بین، به ما گفتند آرزوی بزرگ گرا تا به خودشان بگویند منفعت گرا و دارای عقلانیت در حالی اینگونه نیست و بعضی مفاهیم روی دست ما مانده که دعوا درست کرده است.
پناهیان بیان کرد: حضرت علی (ع) در نهج البلاغه به نخستین شاخصه یک شخصیت سیاسی و یک مسؤول اشاره کرده اند و جالب اینجاست که ابتدا نگفته اند فرد باید باتقوا، عادل، انقلابی و حتی ولایتمدار باشد بلکه ابتدا گفته اند باید اهل تجربه باشد.
وی با اشاره به اینکه ما نمی توانیم از حضرت علی (ع) جلو بزنیم، تصریح کرد: ما حتی نظرمان در مورد حجاب این است که که باید تجربه بشری در مورد حجاب اجرا شود و حضرت علی (ع) نیز همین را خواسته اند.
پناهیان خاطرنشان کرد: شخصیتی که اهل تجربه نباشد، ملت خود را به زمین می زند همانگونه که حضرت علی (ع) به ابوموسی اشعری تاکید کردند که عقل و تجربه را در مذاکره با معاویه زیرپا نگذارد و فرمودند کسی که در مذاکره با دشمن عقل و تجربه را کنار بگذارد شقی است.
وی ادامه داد: می بینیم که در بسیاری از موارد دچار سوءتفاهم هایی هستیم که این سوءتفاهم ها بعضی جناح کشی های باطل را در کشور به راه انداخته که اگر نبود، این اصولگرایی ها و اصلاح طلبی ها وجود نداشت و مسئله اینجاست که بعضی ها هم حزب اللهی تر از رسول اکرم (ص) می شوند.
پناهیان اظهار داشت: این آرزوی بزرگ چیست که به ما بسته اند، آیا ما به دنبال چیزی به جز منافع هستیم؟ خیلی ها تصورشان از فرزند حزب اللهی ها این است که شما منافع را نمی بینید و دنبال آرزوی بزرگ های خودتان هستید که این حرف ناحسابی است.
وی ادامه داد: پیامبر اکرم (ص) نخستین اقدامشان بعد از اینکه یارانی پیدا کردند، فرماندار گزینش کردند و این کار سیاسی بود لیکن واقع بین بود و ما نیز پیروان همان پیامبریم ولی متأسفانه می بینیم که تاریخ نویسان گوشت تاریخ را دور انداخته اند و با استخوان آن می خواهند آبگوشت درست کنند، حدیثی که پیامبر (ص) زمانی که مدینه را تشکیلاتی اداره کرد، هیچکس بلد نیست ولی بعضی نکات فرعی را همه به عنوان یک اصل بلد هستند.
پناهیان تصریح کرد: دین مکتبی است که انسان را به واقع بینی و تجربه دعوت می کند و بی دین نیز کسی است که دلواپس سرانجام امور نیست.
وی یادآور شد: حضرت علی (ع) در فراز وصیت نامه خودشان آورده اند که خدا را مراعات کنید و به خاطر خدا منظم باشید که اگر ما پیرو حضرت علی باشیم بسیاری از امور خود را با همین فراز وصیت نامه ایشان اصلاح خواهیم کرد به عنوان نمونه این روش سخیفی است که دانشجو با سه جلسه غیبت از بین بردن می شود و ما باید به سمتی برویم که یک دانشجو یا دانش آموز مسلمان شیعه بر اساس دین و مذهبش، نظم را در رأس امور قرار دهد.
پناهیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به صحبت مدیر جمهور یازدهم در همدان عنوان کرد: متأسفم جهت مدیر جمهوری که نه به عنوان یک مدیر جمهور بلکه به عنوان یک روحانی در همدان گفت که بعضی رقبای او می خواهند در پیاده روها دیوارکشی و مرد و زن را از هم جدا کنند.
وی ادامه داد: اولا که آنها یاران خودتان بودند و رهبری نیز آنها را با استناد به سخنان امام خمینی (ره) آنها را منع کرد، حال آیا آنها را به ما چسبانده اید، آیاد اخلاقی است که انسانی جهت پیروزی در انتخابات، هر چه می خواهد بگوید؟
پناهیان با اشاره به اینکه عده ای حجت الاسلام رئیسی را متهم به زد و بند می کنند، افزود: ایشان در وقت فعالیت خود زمین ها و املاکی که انقلابیون اوایل انقلاب از افرادی به خاطر وابستگی به طاغوت مصادره کرده بودند، بازگرداند.
وی تصریح کرد: دعوای ما این است که آقای روحانی اهل تجربه نیست، مردم به فیلم تبلیغاتی چهار سال پیش ایشان اعتماد کردند چون در آن گفته بودند که جزو تیم مذاکره کننده بوده ایم به همین علت به او رأی دادند و رهبری نیز به همین علت که آنها تجربه دارند و اگر تیمی بخواهد مذاکره کند، تیم آنها هست، با مذاکره موافقت کردند و آنها نیز رفتند و بد را بدتر کردند.
پناهیان تأکید کرد: روحانی شایستگی سیاست ورزی در جامعه بشری ندارد لیکن اهل تجربه نیست، آیا سیاستمداران ما، آینده مذاکرات را آینده نگری نمی کردند، اگر نمی کردند راحت لوح هستند و اگر نه، راحت اندیش و راحت اندیش ها به درد اداره کشور نمی خورند.
وی با تأکید بر اینکه باید بساط قبیله گرایی سیاسی را در کشور برچینیم لیکن آثار شومی به همراه دارد، گفت: قبیله گرایی سیاسی مانع نقد است و هنگامی که از نقد جلوگیری شود، از پیشرفت جلوگیری می شود و بدبختی رأی دادن قبیله ای از مدیریت قبیله ای زیاد است لیکن اینها راه را برنقد می بندند.
پناهیان تصریح کرد: روحانی در مجلس ششم راهنمای راست زده و اکنون به چپ پیچیده در حالی که این جابه جایی های سیاسی در کشور تصادف ایجاد می کند.
وی در مورد سند 2030 نیز عنوان کرد: به خاطر بی قانونی که صورت گرفت، مدیر مجلس قوه قضائیه را صدا زد و گفت باید یک تیم تشکیل شود و ببینیم این سند آیا پنهانی امضا و اجرا شده است است.
پناهیان ادامه داد: مدیر جمهور که عوض می شود، دان مرغ عوض نمی شود چون استانداردهایی دارد ولی کتاب های درسی عوض می شود، آنها در سند 2030 گفتند خشونت باید از کتب درسی از بین بردن شود، درس شهید فهمیده از بین بردن شد و این دستاورد 2030 است.
وی تصریح کرد: ناراحتی ما امروز سر نامردی است نه پرسشها ارزشی، آنها می گویند می خواهیم درها را باز کنیم، خوب اگر می خواهید درها را باز کنید به سمت هوای پاک باز کنید نه به روی گندیده های غرب.
پناهیان خاطرنشان کرد: این ما نیستیم که آرزوی بزرگ گراییم، بلکه دولت فعلی آرزوی بزرگ گرا است و باید واقع بین باشد لیکن خیلی عرشی شده است و می گوید عزت ما به موشک نیست.
وی تاکید کرد: من در این صحبت تحلیل سیاسی ارائه ندادم، اگر بخواهیم سیاسی صحبت کنم و تحلیل ارائه دهم خلی حرف های دیگر دارم که آن وقت همه ما گمان سوء به این دولت پیدا خواهیم کرد لیکن هیچ سیاستمدار هوشمندی وسط مذاکره بر سر خزانه خالی و موشک های خود نمی دهد و بیان این مصادیق، دوران جنگ و عقب نشینی های اوایل جنگ را تداعی می کند.
انتهای خبر/ ی

واژه های کلیدی: سیاسی | مذاکره | سیاست ورزی | اساتیدحوزه و دانشکاه | جامعه بشری | روحانی | دانشگاه یزد | مسائل ارزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog